ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Metalizace

Metalizace, šopování, zinkování

Zinkování respektive metalizace je natavení korozně odolného materiálu na předem otryskaný povrch železa nebo oceli. V acetylénovém plameni je roztaven drát ušlechtilého kovu nebo slitiny a pomocí tlakového vzduchu je stříkáním nanesen na předem otryskaný povrch, kde vytvoří jednolitou vrstvu v síle povrchu od 50 µm. Vytvořená vrstva nekorodujícího kovu na povrchu železa brání vzniku koroze oceli a několikanásobně prodlužuje životnost takto upravovaných celků (mosty, konstrukce).

Tato metoda se nazývá žárová metalizace, šopování, zinkování apod.

Hlavní používané materiály:

hliník – čistota 99,95 %

zinek – čistota 99,95

zinakor (směs Zl + Al 85 % - 15 %)

Metalizuje se: rámy, drobné předměty

Druhy pokovení

Na otryskaný povrch oceli lze aplikovat metalizační vrstvu v rozmezí 30 - 350 mikronů. Lze kombinovat jednotlivé uvedené kovy a slitiny.

Zinek

je používán na běžnou ochranu ocelových povrchů, při užití v chemickém průmyslu je doporučen vrchní nátěr. Čistota používaného Zn drátu je 99,995%

Hliník

více odolává kyselému prostředí. Vhodný do vyšších teplot do 600oC.(např. výfuky). Čistota používaného Al drátu je 99,5%.

Zinacor

je slitina zinku (85%) + hliníku (15%) používaná pro mimořádně vhodnou kombinaci zinku a hliníku a spojení dobrých vlastností obou kovů. Mírné mapování po aplikaci není funkční závada.

Měď

bývá použita do interiérů. Její nanesení není protikorozní ochrana, je nutná předmetalizace Zn nebo Al.

Mosaz

je slitina mědi (cca 65 %) a zinku (cca 35 %). Užívá se často na šopování uměleckých předmětů. Rovněž je používána jako estetická metoda s nutnou předmetalizací

Tuto službu zatím sami neposkytujeme, ale jsme schopni vše zprostředkovat.